Blog

همه چیز درباره سن‌پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه

by همه چیز درباره روسیه in سپتامبر 14, 2016

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌باشد که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است.سنت پترزبورگ شهری که در سال ۱۷۰۳ توسط پتر کبیر ساخته شده و در بین مردم روس با لقب «پنجره‌ای به اروپا» مشهور است. چون پترزبورگ غربی ترین شهر روسیه است. این شهر زیبا، در طول ۳۵۰ سال حیاتش، بیشتر از هر جای دیگری در دنیا «انقلاب» را تجربه کرده است. بنابر این، تاریخ در هر جای شهر، که چشم بگردانید دیده می‌شود؛ از کشتی جنگی شفق قطبی که نماد شروع انقلاب بلشویک هاست گرفته تا سمبل‌های بسیاری که یادآور ۹۰۰ روز محاصره شهر توسط نازی‌هاست که در نهایت دو میلیون کشته به جای گذاشت

jazebehaye-sanpeterz-boogroosie-sanpeterz-boogjazebehaye-sanpeterz-boogبا وجود اینکه سن‌پترزبورگ به نسبت بسیاری از شهرهای دنیا شهر جوانی محسوب می‌شود، اما از لحاظ جاذبه‌های تاریخی و طبیعی یکی از غنی‌ترین شهرهای دنیاست و هر کسی که به شهر سن‌پترزبورگ رفته است به شما می‌گوید که برای دیدن حداقل نیمی از جاذبه‌های دیدنی این شهر افسانه‌ای به دو یا سه روز زمان نیاز دارید. اما ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا از بین زیباترین نقاط دینی این شهر بهترین‌ها را برایتان معرفی کنیم، نقاطی که قطعا در بین تمام لیست‌های جاذبه‌های شهر کاخ‌ها تکرار می‌شوند.shar-sanpeterz-boog

ورود

برای سفر به سن پترزبورگ باید درخواست ویزای توریستی روسیه بکنید و برای صدور این ویزا حضور شخص الزامی نیست و وقت مصاحبه‌ای هم تعیین نمی‌شود. شما می‌توانید فرم تقاضای رویداد را از سفارت روسیه در تهران در خیابان نوفل لوشاتو تهیه کنید و همراه مدارک به این سفارتخانه ارسال کنید. گفتنی است برای درخواست ویزا شما باید بلیت رفت و برگشت قطعی شده خود را به همراه مدارک شناسایی ارسال کنید.

برگه اقامت یا registration، برگه کوچکی است که در هنگام ورود به کشور روسیه به شما تحویل داده میشود در حفظ و نگهداری از این برگه کوشا باشید، گم کردن آن ممکن است منجر به بازداشت شما و پرداخت هزینه های سنگین بیانجامد.

با هواپیما

شهر سنت پترزبورگ از اغلب شهرهای اروپایی پرواز مستقیم دارند. شهر مسکو از بسیاری از شهرهای اروپایی، آمریکایی، شمال آفریقا و آسیا پرواز مستقیم دارد. از ایالات متحده آمریکا شهرهایی نظیر نیویورک، لس آنجلس، آتلانتا، شیگاگو پرواز مستقیم برای روسیه وجود دارد. از کانادا شهرهای نظیر مونترال و تورنتو پرواز مستقیم برای روسیه وجود دارد.

با قطار

کشور روسیه، از شبکه راه آهن گسترده ایی بهره می‌برد و بسیاری از شهرها با قطار و مترو با یکدیگر ارتباط دارند. خدمات قطارها نیز تقریبا مناسب است و روزانه بسیاری از روس‌ها استفاده از قطار را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. قطارهای مختلفی در روسیه وجود دارد که زنان و مردان را از هم جدا می‌کند که بهتر از قبل از خرید بلیت سوال کنید. شما بلیت‌ها را می‌توانید از طریق ایستگاههای قطار، موسسات گردشگری و بصورت آنلاین خریداری کنید. قطارهای روسیه در سه درجه طبقه‌بندی شده است.

زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی

 • کلیسای جامع اسحاق

شما می‌توانید درخشش گنبد طلا کاری شده کلیسای جامع اسحاق را از تمام نقاط شهر سن‌پترزبورگ ببینید. این کلیسا که بزرگترین کلیسای ارتدوکس روسیه است، توسط اوگوست دو مونفران ساخته شده. ساخت این بنای تاریخی بیش از ۴۰ سال به طول انجامید و عمر معمار هم به دیدن پایان کار قد نداد، اما ظرافت و زیبایی بی نقص این کلیسا ارزش این همه تلاش را داشت. ستون‌های این کلیسا از گرانیت قرمز رنگ و وزن هر کدام از آنها ۸۰ تن است! معماری داخلی این بنا تحت تأثیر سبک سمبولیسم است.

 

kelisaye-jame-eshagh-sanpeterz-boog

Исаакиевский собор. Санкт-Петербург. Россия. / Saint Isaac's Cathedral. St. Petersburg. Russia.

Исаакиевский собор. Санкт-Петербург. Россия. / Saint Isaac’s Cathedral. St. Petersburg. Russia.

dakhel-kelisaye-eshagh-sanpeterz-boogkelisaye_jame-eshagh-roosie

موزه‌ها

 • نمی‌شود از سن‌پترزبورگ سخن گفت و به موزه «ارمیتاژ» اشاره‌ای نکرد. از دهه ۱۷۶۰ کاخ زمستانی مقر اصلی تزار روسیه شد. این کاخ که به سبک باروک ساخته شده، شاید چشمگیرترین ساختمان شهر سن‌پترزبورگ است. کاخ سبز سفید سه طبقه دارای ۱۷۸۶ درب، ۱۹۴۵ پنجره و ۱۰۵۷ اتاق و سالن است که هر کدام با وسایل و دکورهای پر خرجی تزئین شده است. این کاخ که امروزه بزرگترین موزه هنری روسیه است به موزه ارمیتاژ شهرت دارد. شما می‌توانید در این موزه آثار باستانی بسیارز از زمان مصر باستان تا هنر معاصر قرن ۲۰ را مشاهده کنید.mooze-hermitazh0roosiemooze-hermitazhmooze-zibaye-roosie
  Музей Эрмитаж

  Музей Эрмитаж

  dakhel-mooze-hermitazh

  خوردن

  پس از سقوط دولت اتحاد جماهیر شوروی، همه چیز به طور چشمگیری در شهر تغییر کرد و شاید محسوس‌ترین تغییر شهر در رستوران‌ها اتفاق افتاد. شما امروز در هر گوشه شهر که چشم بگردانید، کافه یا رستورانی می‌بینید که انواع مختلف غذاهای دنیا را سرو می‌کند. در پترزبورگ شما به راحتی می‌توانید غذاهای مکزیکی، هندی یا حتی سوشی خوشمزه بخورید. ممکن است شهرت شهر پترزبورگ به خاطر آشپزی آن نباشد، اما واقعاً دستپخت روس‌ها خوشمزه است. ضمنا سوپ کلم (shchi) را در این شهر فراموش نکنید. بهتر است اگر سری به پترزبورگ زدید این رستوران‌ها و کافه‌ها را از دست ندهید. استراگانف که نزدیک کلیسای جامعه اسحاق قرار دارد. لیترری کافه که غذاهای اروپایی و روسی سرو می‌کند و پالکین رستوران مجلل و به اصطلاح تزاری که شما را به فضای روسیه قدیم می‌برد.

 

همه چیز درباره روسیه

Leave a Reply