Blog

ولادی وستوک، سانفرانسیسکو روسیه

by همه چیز درباره روسیه in سپتامبر 21, 2016

ولادی وستوک، جنوب شرقی‌ترین مکان در روسیه است و در خلیج گلدن هرن قرار گرفته و بندر اصلی روسیه در ساحل اقیانوس آرام به شمار می‌رود. این شهر فاصله چندانی با مرز روسیه و چین ندارد. در قرن نوزدهم، پس از امضای پیمان «آیگونسکی» در سال ۱۸۵۸ میلادی، این اراضی مورد استفاده مشترک چین و روسیه قرار گرفت. در این سرزمین مشترک روسیه – چین در سال ۱۸۶۰ میلادی شهر ولادی واستوک بنیان گذاشته شد؛ و فقط در نوامبر سال ۱۸۶۰ میلادی پس از امضای پیمان پکن این منطقه به طور کامل از نظر حقوقی تحت اداره امپراطوری روسیه قرار گرفت. ولادی واستوک از سال ۱۹۵۸ تا سال ۱۹۸۸ میلادی یک شهر بسته بود. shr-veladi-estok

zibaiee-shahrhaye-roosieزندگی در آنجا و حتی سفر خارجیان و شهروندان خارجی اتحاد شوروی به آنجا فقط با اجازه ویژه ممکن می‌شد. جزیره روسی که در خلیج پتر کبیر در دریای ژاپن قرار دارد جنوبی‌تر از ولادی واستوک است. برای مدت طولانی این شهر از مقام سرزمین بسته برخوردار بود. در آنجا بخش‌های نظامی زیاد و دژ دفاعی معروف ولادی وستوک واقع است.

دسترسی

پروازهای متعدد به این شهر باعث شده دسترسی به آن آسان شود و هتل‌های متعدد و با کیفیتی در آن ساخته شود. این شهر که در جنوب شبهه جزیره مارویف آمورسکی قرار دارد مساحتی حدود ۶۰۰ کیلومتر را پوشش می‌دهد. کوه خالادلنیک بلندترین ارتفاع این منطقه است. این شهر به وسیله راه آهن سیبری که در سال ۱۹۰۵ ساخته شد به مسکو متصل می‌شود. پروازهای بین‌المللی چین، کره، ژاپن و ویتنام به این شهر هر روزه در جریان است. این شهر با استفاده از خطوط اتوبوس، ترالی‌بوس، تراموای، ترن شهری و رفت‌وآمد آبی سامانه حمل‌ونقل کارآمدی را دارا است. بهترین روش برای بازدید از این شهر پیاده‌روی است.masjed-shahr-veladi-vestok

در طول تاریخ چندین دژ نظامی در این شهر ساخته شده، که هر روز ساعت ۱۲ ظهر نزدیک دژ ولادی وستوک غرش توپ‌ها شنیده می‌شود. دژ شماره ۷ که در سال ۱۹۱۰ ساخته شده یکی از مشهورترین محل‌ها را برای بازدید دارد که دارای ۷ برج است که از مسیر آبی به جزیره روسی حفاظت می‌کند.

bandar-shahr-veladi-estokjazebehaye-shahr-veladi-estokbanader-roosie

این شهر با استفاده از خطوط اتوبوس، ترالی‌بوس، تراموای، ترن شهری و رفت‌وآمد آبی سامانه حمل‌ونقل کارآمدی را دارا است. بهترین روش برای بازدید از این شهر پیاده‌روی است.

پیشنهاد ما به شمایی که با قطار سراسری سیبری به ولادی‌وستوک آمده‌اید بندر اسپورتیوانیا است تا پس از چند روز مسافرت با قطار کمی آرامش بگیرید. اگر تازه با قایق فری از ژاپن یا کره به ولادی‌استوک امده‌اید پیشنهاد می‌کنیم تا به اِسوِت‌لانسکایا یا پلوشاد بورتسوف رِوولوتسی بروید و پاهایتان را به آب دریا بزنید تا خستگی‌شان به در شود. در هر دوی این مکان‌ها غذا و نوشیدنی یافت می‌شود.

 

  • پلوشاد بورتسوف رِوولوتسی (میدان مرکزی): این مکان که در اِسوِت‌لانسکایا قرار دارد جایی است مناسب برای استراحت.

همه چیز درباره روسیه

Leave a Reply