Blog

حقایق جالب در مورد روسیه

by همه چیز درباره روسیه in آگوست 20, 2018

روسیه یکی از کشورهای ابر قدرت دنیاست و پهناورترین سرزمین جهان نیز به شمار می رود. روس ها همواره نقشی اساسی در مناسبات جهانی ایفا کرده اند و از قدرت سیاسی و نظامی زیادی برخوردار هستند.  موارد و نکات جالبی نیز  درباره روسیه وجود دارد. افراد زیادی با سیاست این کشور آشنا هستند، اما ما امروز در سایت روسیه تصمیم داریم حقایق جالبی در مورد روسیه و عقاید و فرهنگ آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

-از هر چهار مرد روسی، یک نفر قبل از 55 سالگی می میرد. متوسط عمر مردان در روسیه ۶۴ سال است. روس ها جزء ۵۰ کشوری هستند که میزان عمر متوسط شان تا این حد پایین است. در کشور آمریکا، تنها ۱۰ درصد از مردها قبل از ۵۵ سالگی جانشان را از دست می دهند. این آمار در بریتانیا ۷ درصد برآورد می شود. یکی از علل اصلی مرگ های زودرس در روسیه، استفاده بیش از حد از مشروبات الکلی است. آن ها در طول هفته، بیش از دو لیتر نوشیدنی الکلی مصرف می کنند.

 

-لغتی برای  واژه سرگرمی در روسیه وجود ندارد. کلمه «веселье»  در روسی به معنای لذت بردن و یا نشاط است. تفاوت عمده ای که با معنی کلمه «سرگرمی» وجود دارد، این است که به عنوان مثال، شما می توانید هنگام کار کردن تفریح و سرگرمی داشته باشید، اما نمی توانید لذت ببرید و این بسیار پیچیده است.

 

-لغتی برای کلمه حریم خصوصی نیز در روسیه وجود ندارد. کلمه «уединение» نیز معنای «تنها ماندن» را می رساند. نزدیک ترین واژه به این مفهوم، لغت «конфиденциальность»  است که  محرمانه  معنا می شود.

 

-در روسیه برخی از خرس ها به نفت سفید و گازوئیل باقی مانده از کانتینر ها جذب می شوند. یک عکاس عکس هایی در این زمینه پخش کرده است که نشان می دهد که خرس های مناطق شرقی روسیه، به سمت این نوع سوخت کشیده می شوند.

 

-برخی ثروتمندان در شهر مسکو، گاهی اوقات با آمبولانس رانندگی می کنند تا از شر ترافیک خلاص شوند. کسانی که  توانایی مالی خرید آن را دارند، آمبولانس خریداری نموده و در ساعت شلوغی از آن استفاده می کنند و این کار بسیار طبیعی است.

 

-چهارمین ایستگاه مترو عمیق جهان در شهر مسکو قرار دارد. این سامانه مترو بسیار زیباست. هنگامی که سامانه مترو در سال ۱۹۳۰ ساخته شد، روس ها برای جنگ احتمالی دیگری آماده می شدند. بنابراین از ایستگاه ها به عنوان پناهگاه هنگام حملات هوایی نیز استفاده می کردند. «Park Pobedy»  چهارمین ایستگاه عمیق جهان است که ۸۴ متر زیر زمین قرار گرفته است.

حقایق جالب در مورد روسیه

حقایق جالب در مورد روسیه

-پوتین رئیس جمهور روسیه یک بار یکی از عوامل تلویزیون را از چنگ ببر سیبری نجات داده است. رئیس جمهور روسیه از این گونه کارها زیاد انجام می دهد. در این کشور به همین دلیل کمدی به نام  «Superputin»  وجود دارد.

 

-در سرزمین یخی روسیه غذای مشهوری به نام «holodets» وجود دارد که در آن گوشت درون ژلاتین نمک اندود سرو می شود. زبان گاو، کوفته گوشت سیبری و نان سرخ شده در روغن، از دیگر خوراکی های مورد علاقه روس ها به شمار می روند.

 

در روسیه برای مفاهیم «سالم تر شوید» و «چاق تر شوید» از یک واژه استفاده می شود. کلمه  «поправиться»  هر دوی این معانی و مفهوم ها را پوشش می دهد.

 

-با این که هفتاد و پنج  درصد سرزمین های روسیه در قاره آسیا قرار دارند. نکته جالب اینجاست که تنها ۲۲ درصد از جمعیت کشور در این مناطق زندگی می کنند و بیشتر ساکنین در اروپای غربی اقامت دارند.

-روس ها دو بار کریسمس را جشن می گیرند. آن ها جشن «سال نوی قدیمی» را نیز برگزار می کنند. سال نوی قدیمی در تقویم ژولیوس سزار دیده می شود. با وجود آن که روسیه از تقویم جهانی استفاده می کند، اما آن ها باز هم این رویداد را جشن می گیرند. جشن اصلی سال نو بیشتر با میهمانی ها برگزار می شود و جشن قدیمی بیشتر به موضوعات فرهنگی و خانوادگی اختصاص دارد.

 

روس ها قبل از آغاز سفر خود، چند ثانیه سکوت می کنند. این رسم در روسیه متداول است.  آن ها قبل از راه افتادن، از عبارت «برای سفر آرام بنشینیم» استفاده می کنند. روس ها چند ثانیه قبل از سفر مکث کرده و برای رویداد های پیش رو دعا می خوانند.

 

روس ها به علت خرافات از سوت زدن در خانه پرهیز می کنند. آن ها اعتقاد دارند اگر این کار را انجام دهند، تمام ثروتشان از پنجره بیرون می رود.

 

اگر چه بیشتر جمعیت روسیه مسیحی هستند، اما سال نو از اهمیت بسیار بیشتری در این کشور برخوردار است . در کشور روسیه، هدایا به جای باز شدن در کریسمس، نیمه شب سال نوی میلادی رونمایی می شوند. آن ها روز هفتم ژانویه کریسمس را جشن می گیرند، زیرا از تقویم «ژولیوس سزار» که سال ۴۶ میلادی در روم تنظیم شده است استفاده می کنند.

 

روس ها هنگامی که چیزی را در خانه جا می گذارند، به هیچ عنوان باز نمی گردند و اعتقاد دارند وقتشان بیش از این ارزش دارد . مردم روسیه در چنین شرایطی، هیچ گاه به منزلشان باز نمی گردند و از فرد دیگری درخواست می کنند که آن را برایشان بیاورد.

 

-آن ها برای سرگرمی قارچ ها را می چینند. برخی ها توت ها را نیز به همین منظور می چینند، اما قارچ ها بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

 

-روس ها در دستور زبان خود  برای به پایان بردن جملات خود، به فعل و فاعل نیاز ندارند.

 

روس ها پن کیک را همراه با خاویار و خامه ترش میل می کنند. علی رغم آن که نسل جوان آن ها را با شیره و شکر می خورند، اما روش سنتی همانیست که در بالا به آن اشاره نمودیم. برخی ها از تخم مرغ، شوید و سالمون دودی هم استفاده می کنند.

 

-رومن آبراموویچ میلیارد روس، در قایق شخصی خود لیزر نصب کرده است. این وسیله به عنوان سامانه حفاظتی علیه خبرنگاران استفاده می شود. لیزر ها به محیط اطراف فرستاده می شوند و در صورت نیاز، به دوربین ها می تابند تا عکس گرفته شده از بین برود.

حقایق جالب در مورد روسیه

حقایق جالب در مورد روسیه

-روسها فرش های خود را به دیوار آویزان می کنند. در گذشته دیوار ها به قدری نازک بوده که شما می توانستید تمامی صداها از خانه همسایه را بشنوید. بنابراین مردم برای جلوگیری از این موضوع، به دیوار فرش آویزان می کردند. فرهنگ سرزمین های قفقاز و ازبکستان نیز در این مسئله بی تاثیر نبوده است و این سنت همچنان وجود دارد.

 

در این کشور به ازای هر ۱۰۰۰ مرد، ۱۱۵۹ زن وجود دارد. در روستاها این آمار بیشتر هم می شود و به ۱۱۸۳ زن برای هر ۱۰۰۰ مرد می رسد.

 

-روسیه ۲۰ درصد کل جنگل های جهان را در اختیار دارد و هم چنین دریاچه بایکال عمیق ترین دریاچه جهان نیز در این کشور قرار دارد که یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری  در روسیه است.

 

 

 

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت روسیه بپرسید.

 

 

 

 

 

Leave a Reply