Blog

مراحل گرفتن ویزای روسیه برای ایرانیان

by همه چیز درباره روسیه in آوریل 23, 2018

مراحل گرفتن ویزای روسیه برای ایرانیان و اطلاعات کاملی در مورد راه های مختلف گرفتن ویزای روسیه را به دست آورید و همچنین شما میتوانید کامل ترین راهنمای سفر به روسیه را در سایت روسیه بخوانید.

 ویزای سرمایه گذاری روسیه

برای ورود به کشور روسیه میتوان از طریق ویزای سرمایه گذاری اقدام کرد. ویزای روسیه میتواند تک ورودی، دو ورودی یا چند ورودی باشد. ویزاهای تک یا دو ورودی برای 1 تا 3 ماه معتبر میباشد اما ویزای چند ورودی 3 تا 12 ماه معتبر است. گواهی عدم ابتلا به ویروس HIV برای ماندن بیشتر از 3 ماه در این کشور لازم است.
برای درخواست ویزای سرمایه گذاری روسیه باید از وزارت امور خارجه روسیه، از نمایندگان منطقه و یا دفاتر محلی خاص یا از وزارت امور داخلی بایستی درخواست گردد.البته از ویزای تجاری میتوان برای مقاصد غیر تجاری نیز استفاده شود. مثلا برخی از گردشگران که قصد اقامت بیشتر از 30 روز را دارند میتوانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

ویزای اقامتی روسیه

اگر شما دوستان یا بستگانی در روسیه دارید میتوانید یک نامه اصلی دعوت شخص میزبان خود را دریافت کنید و در سفارت روسیه یا وزارت امور داخلی این کشور برای گرفتن این ویزا اقدام کنید.مدت اقامت با این ویزا حدود 90 روز میباشد. ولی با داشتن دعوت نامه بین 45 روز تا 4 ماه زمان لازم دارید برای کسب ویزا.

مراحل گرفتن ویزای روسیه برای ایرانیان

مراحل گرفتن ویزای روسیه برای ایرانیان

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت برای زمانی است که شما برای اینکه به کشور دیگری بروید باید از روسیه عبور کنید. برای گرفتن این نوع ویزا شما نیازی به دعوتنامه ندارید، در صورت لزوم یک کپی از بلیط هواپیما یا راه آهن را باید برای دریافت ویزا از کشور مقصد ارسال کنید.
اگر شما در حال عبور با هواپیما در اسمان روسیه هستید نیازی به این ویزا ندارید اما اگر از طریق زمینی در حال مسافرت هستید این ویزا تنها برای 72 ساعت در روسیه صادر میشود و برای حمل و نقل ماشینی حداکثر اعتبار ویزای ترانزیت 10 روز است.

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی برای کل دوره برنامه تحصیل دانشجویی معتبر است.  ویزای دانشجویی تک ورودی است. برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه نیاز به دعوت نامه از یک دانشگاه یا مدرسه در روسیه است. ویزای دانشجویی به محصلین دوره های تحصیلی و یا دوره های زبان روسیه تعلق میگیرد این ویزا بین 3 ماه تا 1 سال اعتبار دارد و بعد از آن بسته به طول اقامت خود میتواند این ویزا را تمدید کند.

ویزای کار

میتوانید بر اساس دعوت رسمی جهت کار ،مجوز کار در روسیه و اشتغال در این کشور برای ویزای کار اقدام کنید و شرکت مورد نظر شما برا ی کار، باید با در اختیار داشتن مجوز اقدام به استخدام اتباع خارجی کرده باشد. مدت اعتبار این ویزا 3 ماه تا 1 سال میباشد که این ویزا به کارکنان خارجی شرکت های روسی داده میشود.

ویزای ازدواج

ویزای ازدواج یک نوع جدید از ویزا جهت ورود اتباع خارجی میباشد که فقط در صورت ازدواج با یک فرد با ملیت روسی صادر میشود. مدت اعتبار این ویزا 5 سال میباشد و شخص دریافت کننده هیچ محدودیتی در کار و تحصیل ندارد ولی شخص متقاضی باید گواهی عدم سوپیشینه خود را به نیروی پلیس محلی ارائه دهد. و آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت خود را نیز باید برای ازدواج ارائه کند.

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان روسیه در سایت روسیه بپرسید.

Leave a Reply