Blog

جاذبه های گردشگری روسیه

by همه چیز درباره روسیه in می 7, 2018

مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه را در سایت روسیه بخوانید.

در عید شکرگزاری و مراسم کریسمس و سال نو بیشترین جشن‌ها و فستیوال‌ها در روسیه برگزار میشوند که این کشور را هدف مناسبی برای گردشگران تبدیل می‌کند. فستیوال موسیقی بهاره در ماه اردیبهشت اجراهای مختلف از اپراها و موسیقی‌های محلی را در بر می‌گیرد. جشنواره فیلم مسکو در پاییز برگزار می‌شود و نکته قابل توجه آن این است که و در سال‌های فرد برپامیشود . کاخ کرملین که ناپلئون در آن نشست و سوختن مسکو را تماشا کرد یادگار‌های سیاست و سلطنت و کمونسیم و دموکراسی در روسیه است . کاخ کرملین همان کاخیست که لنین دیکتاتوری کارگری را به راه انداخت؛ خروشچف جنگ سرد کرد و یلتسین از روسیه نوین سخن گفت.
موزه کاخ کرملین میراث به جا مانده از این وقایع تاریخی-سیاسی را به نمایش گذاشته است .کاخ موزه هرمیتیج (Hermitage) در سنت پیترزبورگ با دارا بودن بیش از 3 میلیون اثر تاریخی هنری به جا مانده از یک قرن و نیم سلطنت تزارها یکی از بزرگترین مجموعه‌های هنری-تاریخی اروپا است. پارک لاپلند (Lapland) که توسط یونسکو حفاظت می‌شود با دارا بودن 2784 کیلومتر مربع وسعت و 33 گونه مختلف پستانداران و پرندگان از دیگر جاذبه‌های دیدنی روسیه است.

جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

 

کاخ پیترهوف : این کاخ توسط پیتر اول در اوایل قرن 17میلادی در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شده است. این بنا بیشترین آمار جذب توریست در روسیه را دارد.

دریاچه ی بایکال : این دریاچه  در شرق سیبری و  عمیق ترین دریاچه ی جهان است که زلال ترین آب دریاچه ای روی زمین و  1500متر عمق دارد. صدها آب فشان که بخار و آب از آن خارج می شود در این منطقه که نام آن کامچاتکا است قرار گرفته اند. این محل در آثار میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

کوههای البروس : بلندترین نقطه ی روسیه کوههای البروس هستند، حتی برخی معتقدند بلندترین نقطه ی اروپا نیز کوههای البروس است. بسیاری از توریست ها برای اسکی و اسنوبرد هرساله به این کوهها می آیند. ارتفاع کوه البروس 5600 متر برآورد شده است.

اثر تاریخی مادر میهن : مجسمه مادر روسیه که شمشیری را در دست دارد یکی از زیباترین اثار هنری روسیه است. این مجسمه عظیم و یادبود گرانبها به یاد کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این مجسمه دو برابر مجسمه آزادی در امریکا و 85 متر ارتفاع دارد و در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین مجسمه تاریخی ثبت شده است، این زن نماد کشور روسیه است.

کلیسای جامع سنت باسیل : هشت کلیسا با گنبد های افسانه ای و رنگارنگ ، دور تا دور کلیسای چادری شکل مرکزی حلقه زده اند . کلیسای جامع سن باسیل در میدان سرخ قرار دارد.

کاخ کرملین مسکو : یک قلعه تاریخی است که بصورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و  بر رودخانه مسکوا، میدان سرخ و به باغ الکساندر مشرف است. نام مشهور این کاخ کرملین است که بزبان روسی بمعنای دژ می‌باشد.

قطب های جمهوری کومی : دانشمندان معتقدند تنها دست توانای خداوند می تواند چنین اثری را بر جای گذارد. بلندترین این صخره ها 42متر ارتفاع دارد و دانشمندان می گویند قدمت آنها به 200میلیون سال پیش باز می گردد.

حتماً در سفر به روسیه وقت زیادی را به بازدید از شهر سن پترزبورگ اختصاص دهید. این شهر در طی سال‌های حکومت کمونیست‌ها ماهیت تزاری و سلطنتی خود را حفظ کرده و چندین کاخ و موزه و کتابخانه معروف دارد.

همچنین شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت روسیه بپرسید.

Leave a Reply