Blog

کامل ترین راهنمای سفر به روسیه

by همه چیز درباره روسیه in آوریل 16, 2018

کامل ترین راهنمای سفر به روسیه و اطلاعات کامل درباره سفر به روسیه را در سایت روسیه بخوانید

روسیه کجاست؟

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. روسیه با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و اقیانوس ارام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد.مسکو بزرگترین شهر و پایتخت روسیه است . روسیه با 144/5 میلیون نفر جمعیت نهمین کشور پرجمعیت جهان است. زبان رسمی روسیه، زبان روسی است ولی 27 زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری ها و مناطق خودگردان روسیه وجود دارد. واحد پول روسیه روبل است، روسیه در سال 2013 هشتمین اقتصاد بزرگ جهان  بوده است.

مسکو

مسکو پایتخت روسیه، یک شهر تاریخی زیبا با جاذبه های گردشگری متنوع و جذاب است. مسکو شهریست که آن را با کاخ بزرگ کرملین، میدان سرخ، کلیساهای زیبا و گنبدهای رنگارنگ، موزه های دیدنی و متعدد میشناسیم. این شهر تاریخی با معماری های باشکوه که در آن حتی ایستگاه های مترو هم به زیبای قصرهای مجلل تزیین شده اند توجه صنعت توریسم را جلب کرده و دارای جاذبه های گردشگری بسیار است.
این شهر یکی از سرزنده ترین شهرهای روسیه و اروپاست که جاذبه های گردشگری مثل مراکز خرید بزرگ و باشکوه و خیابان های جذاب ودیدنی بسیار دارد. جاذبه های گردشگری دیگری نیز  در مسکو روسیه وجود دارد که مقصد بسیاری از گردشگران هنردوست است مانند نگارخانه دولتی ترتیاکوف که مهم‌ترین گنجینه هنرهای ظریفهٔ روسی است. موزه دولتی هنرهای زیبای پوشکین غنی‌ترین موزهٔ هنر اروپایی در مسکو است.کتابخانه ایالتی روسیه بزرگترین کتابخانهٔ کشور و چهارمین کتابخانه بزرگ در دنیا است و بدون شک زیباترین موزه های جهان در روسیه قرار دارد.

آب وهوای روسیه

روسیه دارای آب وهوای قاره ای مرطوب است. تابستان های گرم و بسیار مرطوب و زمستان های طولانی و سرد دارد. در زمستان دمای هوا تا منفی 10 درجه سانتی گراد نیز میرسد.
سردترین ماه سال در مسکو ژانویه است و میانگین دمای هوا در این ماه منفی 8 درجه سانتی گراد است.

کامل ترین راهنمای سفر به روسیه

کامل ترین راهنمای سفر به روسیه

بهترین زمان برای سفر به مسکو

بهترین زمان برای سفر به مسکو  با توجه به آب و هوا اوایل ماه ژوئن یعنی اواخر بهار میباشد. این زمان بهترین آب و هوا  برای گشت و گذار توریست ها میباشد. اوایل ماه مه تا اواسط ماه جولای که هنوز هوا خیلی گرم نشده است زمان خوبیست برای برنامه ریزی سفری خوب به مسکو. اگر میخواهید تجربه ای فراموش نشدنی از چشم اندازهای دیدنی زمستان واقعی روسیه را داشته باشید سفر خود را در روزهای منتهی به سال نو برنامه ریزی کنید.

هزینه سفر به روسیه

مسکو به عنوان یکی از گرانترین شهرهای دنیا مشهور است که میتوانید با رعایت برخی نکات هزینه های سفر را کاهش دهید و از مسافرت در یکی از زیباترین شهرهای دنیا لذت ببرید.
شما در قدم اول زمانیکه میخواهید از فرودگاه خارج شوید میتوانید از مترو استفاده کنید. از این ایستگاه ها دسترسی راحت و ارزانی از طریق وسایل حمل و نقل عمومی به بسیاری از نقاط شهر دارید.در انتخاب دیگری که دارید، اتوبوس های توریستی کوچک است .
یکی از مهم ترین هزینه های سفر، هزینه اقامت است. پیشنهاد ما برای شما اقامت در هاستل است. بیشتر هاستل های مسکو اقامتگاه های متنوعی با امکانات زیاد و قیمت های مناسب در اختیار گردشگران میگذارند. شما برای اقامت میتوانید روی هتل های ارزانی مثل Ampir، Belorusskaya، Khitrovka یا هتل Elegantنیز حساب کنید.

مسکو شهری بزرگ با زمستان های سرد است. شاید قدم زدن یکی از ارازنترین و جذابترین  روشها برای گشت و گذار در مسافرت است اما گاهی نیاز پیدا میکنید که از وسایل حمل و نقل استفاده کنید که مسکو یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل عمومی دنیا را دارد.

 

همچنین شما میتوانید سوالات خود را در همین صفحه از کارشناسان سایت روسیه بپرسید

Leave a Reply