Blog

معروف ترین غذاهای روسیه

by همه چیز درباره روسیه in ژوئن 18, 2018

در مورد معروف ترین غذاهای روسیه در سایت روسیه بخوانید.

روسیه غذاهای محلی و بومی خوشمزه ای دارد که بر حسب شرایط خاص آب و هوایی روسیه متفاوت است. روسیه زمستان های طولانی، سرد و سختی دارد و فصل کشت و کار در این کشور کوتاه است. به همین دلیل در غذاهای بومی روسیه به طور سنتی از دانه های آسیاب شده یا محصولاتی مانند سیب زمینی، چغندر، هویج و کلم و انواع گوشت ها مانند ماهی، مرغ و گوشت گاو  که خاصیت انبار شدن و ذخیره را دارند استفاده میشود. در یک منوی کامل روسی میتوانید این ترتیب را ببینید. 1. پیش غذا 2. سوپ 3. خوراک اصلی 4. مخلفات 5. دسر 6. نوشیدنی. اصولا در روسیه غذا به طور کامل و بی عیب و نقص سرو میشود.

غذاهای سنتی روسیه به دلیل سرد بودن آب و هوای روسیه  پر از چربی و کربو هیدرات هاست. ما امروز در سایت روسیه فهرستی از غذاهای متنوع و خوشمزه روسی را برای شما آماده کرده ایم. اگر تصمیم سفر به روسیه را دارید از غذاهای سنتی روسیه که در این صفحه به شما معرفی میکنیم امتحان کنید و لذت ببرید. غذاهای روسی میتوانند تجربه سفر به روسیه را بسیار دلنشین کنند. در سفرهای خارجی باید جسور بود و غذاهای سنتی و بومی را تجربه کرد.

 

راویولی

راویولی یک غذای پرطرفدار روسی است که هم خوشمزه است هم به عنوان یک وعده غذایی کامل میتوان از آن استفاده کرد. یک نوع پیراشکی یا پاستاست که معمولا با گوشت یا مواد گیاهی پر میشود. این غذای خوشمزه را  با کره  یا خامه ترش سرو میکنند و با سبزیجات تازه تزئینش میکنند. حتما در سفر به روسیه این غذا را امتحان کنید.

بورش

بورش نوعی آبگوشت سبزی دار روسی است و  بسیار خوشمزه است که با ریشه چغندر، گوشت گاو و کلم پخته میشود. سوپ بورش رنگ بنفشی دارد و به عنوان پیش غذا سرو میشود . بورش در روسیه به عنوان سوپ مورد استفاده قرار میگیرد.

تریپانگ، خیار دریایی

تنها مکانی که خیار دریای را میتوان پیدا کرد در شهر ولادی وستوک است. تریپانگ یک بی مهره دریایی است که بیشتر شبیه به یک کرم مودار بزرگ است و به خاطر طعم و خواص این موجود دریایی، در آشپزی کشور ژاپن نیز به عنوان یک خوراکی خوشمزه مصرف میشود. خیار دریای را هم به صورت آب پز و هم به عنوان سالاداستفاده میکنند.

معروف ترین غذاهای روسیه

معروف ترین غذاهای روسیه

کباب روسی با گوشت گوسفندی

بهترین نوع گوشت گوسفندی در قفقازداغستان یافت میشود. در داغستان گوشت را به صورت سنتی و به وسیله ی مردها تهیه میکنند. گوشت گوسفند داغستانی نسبت به گوشت های گوسفندی دیگر بوی تندی ندارد. مزه این گوشت از چربی آن است. در سفر به روسیه حتما سوپ گوشت داغستانی یا همان شوربا و شیشلیک را تجربه کنید. پیدا کردن این گوشت در روسیه سخت نیست زیرا که تقریبا همه ی گوشت تازه گوسفندی از داغستان وارد میشود.

استروگانینا

زمانیکه به روسیه سفر کردید حتما غذای لذیذی به نام استروگانینا را مزه کنید. استروگانینا فیله نازک ماهی است که درون مخلوطی از نمک و فلفل سیاه آغشته میشود که میتوان آن را با استفاده از انواع مختلف ماهی محلی مانند ماهی سفید پهن، امول، ماهی خاویاری، موکسون، تایمنف سفید ماهی فنلاند، تهیه کرد. اگر دنبال استروگانینای واقعی هستید، بهتر است یک سفر به شهر یاکوتسک در 5 کیلومتری مسکو بروید و طعم واقعی استروگانینا را تجربه کنید.

بلینی

بلینی نوعی پنکیک است که در روسیه نماد گرما، خورشید و رنگ طلایی است. پنکیک بلینی با گندم سیاه درست میشود و طعم آن شیرین است. این پنکیک را میتوانید از دکه های خیابانی تهیه کنید و لذت ببرید. البته به خاطر طعم خوب بلینی این غذا را در همه رستورانها نیز سرو میکنند.

 

پیروگ

پیروگ روسی  یک نوع کیک پای است که با مواد شیرین پر میشود و در فر پخته میشود. لایه رویی آن مثل پیراشکی است و تزئین زیبایی هم دارد.  پیروگ را در لهستان نیز درست میکنند که کاملا با پیروگ روسی فرق میکند. از پیروگ برای دسر استفاده میشود.

چاک چاک

چاک چاک  معروفترین و محبوبترین دسر شرقی در سراسر روسیه است. این دسر از آرد، تخم مرغ و عسل تهیه میشود. این خوراکی لذیذ از تکه های کوچک شکل دار خمیر تهیه میشود و بعد از پخت با شربت عسل طعم دار میکنند. در آخر به شکل یک توده ی مخروطی شکل بزرگ و شیرین است. این دسر را بدون استفاده از چاقو و چنگال و با دست میخورند.

معروف ترین غذاهای روسیه

معروف ترین غذاهای روسیه

سولیکانا

سولیکانا یک نوع سوپ بسیار خوشمزه است. این سوپ با ماهی یا گوشت و یا قارچ طبخ میشود و از انواع ترشی ، پیاز و ادویه جات برای طعم دار کردن این سوپ استفاده میشود. در خیلی از رستورانها از خامه ترش نیز استفاده میکنند. یک موضوع مهم در مورد این سوپ وجود دارد که شما موقع سفارش میتوانید اعلام کنید که از په گوشتی در غذای شما استفاده کنند.

 شیرینی زنجبیلی تولا

شیرینی زنجبیلی تولا معروف است به غذایی که  تولستوی مصرف میکرد. این شیرنی مشهورترین شیرینی روسیه است.  شما میتوانید در روسیه شیرین زنجبیلی در مدل های مختلف را امتحان کنید. اما معروف ترین شیرینی زنجبیلی در روسیه تولا است. تولا یک شیرینی لطیف و نرم است که داخل آن با مربا و عسل پر میشود. این شیرینی طرفداران زیادی در روسیه و بین گردشگران دارد و معمولا برای سوغاتی عالی هستند.

خاویار

خاویار در همه دنیا یک نوع غذای تجملی و بسیار گران است. جالب است بدانید که بیشترین خاویار در روسیه مصرف میشود. برای خاویار سیاه از ماهی های خاویاری کوچک استفاده میکنند. به همین دلیل بسیار کیاب و گران است. این نوع خاویار طرفداران زیادی نیز دارد. خاویار قرمز بعد از خاویار سیاه از محبوبترین غذاهاست. در روسیه از خاویار به عنوان صبحانه استفاده میشود.

ماهی امول و موکسون

امول و موکسون مشهورترین نوع ماهی در سیبری است. هردوی این ماهی ها از خانواده ماهی سفید هستند. ماهی امول از موکسون کوچک تر است اما به همان اندازه نرم و شیرین است. این ماهی ها به دلیل ساکن بودن در آب های سرد چرب هستند. موکسون خوشمزه ترین نوع از گونه ماهی سفید این منطقه است و تنها در سیبری میتوان طعم آن را چشید.

 

 

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت روسیه بپرسید.

Leave a Reply