Blog

اقامت در روسیه چه شرایطی دارد و به چه صورت است؟

by همه چیز درباره روسیه in آوریل 26, 2018

اقامت در روسیه چه شرایطی دارد و به چه صورت است؟ را در سایت روسیه بخوانید. شما میتوانید از طریق همین سایت از مراحل گرفتن ویزای روسیه برای ایرانیان مطلع شوید.

اخذ اقامت در روسیه و تابعیت این کشور به مراتب از خیلی از کشورهای دیگر آسان تر است و به طور کلی 2 راه اصلی برای اخذ اقامت و تابعیت روسیه وجود دارد. صرفا خرید ملک مثل زمین، آپارتمان یا مغازه و …. در روسیه منجر به اقامت نمیشود همچنین تحصیل در روسیه و ویزای دانشجویی به هیچ عنوان به اقامت تبدیل نمیشود.

اخذ اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت میتوانید یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید حتی با قابلیت عضویت  یکنفر. در ثبت شرکت نیازی به شریک روس ندارید یک ایرانی میتواند مالک 100% شرکت خودش باشد.  بعد از ثبت شرکت باید جواز کار صادر شود که قبل از اخذ جواز کار یک ایرانی نمیتواند مدیر عامل باشد و حق امضا ندارد، برای رد کردن این مرحله باید یک مدیر عامل روس استخدام شود که نیازی به سهامدار بودن میر عامل استخدامی نیست و بعد از معرفی مدیر عامل مقدمات اخذ جواز کار فراهم میشود. پروسه کاری ثبت شرکت با 100% سهام ایرانی و معرفی مدیر عامل استخدامی روس 2 هفته زمان میبرد. تا زمانی که شرکت فعالیت نداشته باشد مالیات نمیپردازید. بعد از صدور جواز کار، مدیر عامل روسی برکنار شده و مدیر عامل ایرانی که به نام خودش جواز کار گرفته منصوب میشود. بهتر است فعالیت هایی در شرکت انجام شود تا شرکت اظهار نامه صفر رد نکند.

اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

در صورت اقدام و تسلیم مدارک ازدواج با یک شهروند روس بعد از 3 تا 6 ماه اقامت موقت میگیرید که 3 سال اعتبار دارد و به شکل یک مهر داخل پاسپورت است. بعد از یک سال از گذشت ازدواج درخواست اقامت دائم میدهید که طی این درخواست نیز بین 3 تا 6 ماه اقامت دائم میگیرید. شما میتوانید بعد از یکسال از اخذ اقامت دائم  درخواست تابعیت دهید  و در صورت دارا بودن شرایط، تابعیت و پاسپورت روسی میگیرید.شما در هر سال باید حداقل 6 ماه در روسیه بمانید. داشتن ملک چه به نام خود چه به نام همسرتان در گرفتن اخذ اقامت تاثیر مثبت دارد. تمام این پروسه ، از زمان ازدواج تا اخذ تابعیت روسیه  در کمترین حالت 4 سال زمان میبرد و اگر طی این مدت صاحب فرزند شدید این پروسه سریعتر پیش میرود.

اقامت در روسیه چه شرایطی دارد و به چه صورت است

اقامت در روسیه چه شرایطی دارد و به چه صورت است

مراحل اخذ اقامت و تابعیت در روسیه طی میشود:
1. ثبت شرکت
. ویزای کار 3 ساله
.. اقامت دائم 3 ساله
… تابعیت روسیه

2. ازدواج
.اقامت موقت 3 ساله
..اقامت دائم 5 ساله
… تابعیت روسیه

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت روسیه بپرسید و کامل ترین راهنمای سفر به روسیه را در همین سایت بخوانید.

Leave a Reply